Jak wybrać najlepszą pożyczkę?

informacjePoradyPożyczki

Written by:

W dzisiejszych czasach tak zwane pożyczki pozabankowe można otrzymać bez większego wysiłku i bez zbędnych formalności. Okazuje się bowiem, że każdego miesiąca powstają kolejne firmy, które oferują swoim klientom wygodne i szybkie pożyczki. Jest to ciekawa alternatywa dla kredytów gotówkowych, które znacznie trudniej jest pozyskać. Przede wszystkim, aby otrzymać kredyt trzeba posiadać stałe źródło zatrudnienia i zdolność kredytową. Pożyczki nie wymagają tego od klientów. Firmy pożyczkowe niekiedy proszą oczywiście o zaświadczenie od pracodawcy o wysokości osiąganych dochodów. Zazwyczaj jednak wystarcza im zwykłe oświadczenie pożyczkobiorcy. Poza tym, najczęściej wcale nie weryfikują one swoich klientów w rejestrach i bazach dłużników. Jeśli natomiast szukamy ekspresowej pożyczki to wystarczy sprawdzić ofertę provident.pl

Sytuacja finansowa dłużnika

Oczywiście, istnieją wyjątki od tej reguły – jak na przykład firma Provident, która przy wyższych kwotach prosi o zaświadczenie i sprawdza sytuację dłużnika. Ogromną popularnością cieszą się teraz pożyczki przez Internet. Dzięki temu, że wnioskuje się o nie przez Internet, nie są wymagane żadne załączniki. Poza tym, są to pożyczki z minimum formalności i udzielane niezwykle szybko.

Aby móc cieszyć się kwotą swojej pożyczki należy jedynie spełnić poniższe wymagania:

  • należy być osobą pełnoletnią, niekiedy zdarzają się ograniczenia wiekowe, np. 22-75 lat
  • konieczne jest również posiadanie polskiego obywatelstwa
  • te dwa wymogi poświadcza się podając dane ze swojego dowodu osobistego
  • należy posiadać również rachunek bankowy prowadzony na własne nazwisko
  • niekiedy wymagane jest posiadanie telefonu komórkowego.

Minimum formalności

Firmy pożyczkowe nie wymagają od swoich klientów żadnych więcej formalności. Dokonują one swojej weryfikacji zaledwie w ciągu kilkunastu minut i natychmiast dokonują przelewu pożyczki na rachunek bankowy. Wybierając najlepszą pożyczkę dla siebie, trzeba skupić się na tym, czy zależy nam na szybkim przyznaniu pożyczki czy też chcemy zapłacić za nią później jak najmniej i spłacić ją w dogodnych ratach. Powinny być to zawsze podstawowe dwa kryteria wyboru pożyczki dla siebie.