Sukces firm kredytowych

informacjePoradyPożyczki

Written by:

Sprzedaż kredytów i pożyczek odbywa się w dzisiaj w dużym stopniu poza sektorem bankowym. Jest to wynik wielu bardzo różnych czynników. Oczywiście w pierwszej kolejności należy dostrzec zdecydowaną poprawę zarządzania i organizacji takich firm jak Provident czy Wonga, które dzisiaj są świetnie przygotowane do świadczenia klientom wykluczonym z obiegu bankowego lub celowo unikających tamtejszych kredytów takich usług jak pożyczki pozabankowe.

Chętnych na branie takich pożyczek przybywa z roku na rok także dlatego, że sito weryfikacyjne stosowane przez te firmy w procesie sprawdzania stopnia wypłacalności i wiarygodności kredytowej wnioskującego, jest zdecydowanie mniejsze, niż ma to miejsce w bankach. Jeśli szukamy pożyczki to warto sprawdzić ofertę https://www.provident.pl/Dopasowana

Zdolność kredytowa

Nie jest tak, że banki zawsze mocno sprawdzają klientów, bo maja taki model biznesowy – niejednokrotnie to państwowe regulacje i przepisy regulatorów rynku bankowego oraz organów kontrolnych jak nadzór finansowy, decydując o surowych zasadach przyznawania kredytów i odrzucania aplikacji na pożyczki. Firmy jak Provident czy Optima doskonale rozumieją, że powstaje w ten sposób wielki rynek zapotrzebowania na tanie pożyczki, które nie będą obsługiwane przez bank. Nawet jeśli będą znacząco droższe w skali roku, niż te kredyty bankowe, to jednak ich przyznawalność jest zdecydowanie wyższa, przy mocno uproszczonych zasadach formalnych.

  • brak obowiązku odsyłania podpisanych umów na adres firmy, brak obowiązku telefonicznego kontaktu, a tym bardziej kontaktu bezpośredniego

  • przejrzystość strony internetowej ma szczególne znaczenie w przypadku firm, które udzielają dzisiaj szybkich pożyczek przez Internet dla wszystkich grup wiekowych.

  • jasne zasady spłacania i przedłużania terminu spłaty kredytu, a także niskie koszty windykacyjne i upominawcze, w przypadku opóźnień. Nie bez znaczenia jest także profesjonalne podejście do dłużnika – w tym interesie posiadanie złych kredytobiorców jest naturalne, ale umiejętne motywowanie ich do dokonywania dobrowolnych spłat także ma duże znaczenie dla intratności biznesu.