Nowe uwarunkowania rynkowe

Bez kategorii

Written by:

Obecnie na całym świecie widać zdecydowany powrót klientów do firm finansowych nie będących bankami. Okres kryzysu finansowego z pewnością uświadomił wielu warstwom społecznym i różnym liberalnym mediom, że gospodarka liberalna i porządek demokratyczny nie jest tak stabilny, a jego fundamenty finansowe są w rękach kilkudziesięciu przedstawicieli finansowych elit. Wielkie rozczarowanie bankami, kilka poważnych bankructw w tym sektorze oraz praktycznie graniczące z niemożliwością otrzymanie pożyczki w jakimkolwiek banku komercyjnym, natychmiast zmniejszyły zainteresowanie klientów chodzeniem do banków. Jeśli szukamy pożyczki to warto sprawdzić ofertę https://www.provident.pl/Dopasowana

Szybkie pożyczki

Nie zmniejszyło się natomiast zapotrzebowanie na szybkie pożyczki, a wręcz można z całą stanowczością stwierdzić, że wzrosło. Strata pracy lub zmniejszenie regularnych przychodów postawiło wiele gospodarstw domowych przed koniecznością szukania dodatkowej gotówki jeszcze przed wypłatą, co naturalnie dało kolejne powody do tego, aby sięgnąć po coraz łatwiej dostępne pożyczki pozabankowe. Firmy jak Provident czy Vivus, musiały udostępnić jednak tym klientom szeroką możliwość do wnioskowania o takie kredyty, więc idealnym rozwiązaniem komunikacyjnym na masową skalę okazał się tutaj Internet. Dzisiaj nikt już nie ma wątpliwości, że pożyczki przez Internet nawet wśród firm tak mocno związanych z terenowymi strukturami i obsługą domową klienta jak Provident, w końcu muszą dokonać organizacyjnego i biznesowego przełomu.

Minimum formalności

Liczba użytkowników aktywnie korzystających z portali internetowych swoich firm pożyczkowych czy ich aplikacji mobilnych z miesiąca na miesiąc rośnie. Wśród wielu korzyści wynikających z prowadzenia biznesu pożyczkowego w sieci, wymienić można chociażby:

  • Możliwość całodobowego kontaktu z firmą oraz stały dostęp do własnego wirtualnego konta klienta, na którym znajdują się wszystkie najważniejsze dane na temat realizowanego kontraktu.

  • Zarządzanie własnym profilem użytkownika i możliwość polecania danego pożyczkodawcy. Za każdym razem, gdy polecana przez stałego użytkownika osoba weźmie pożyczki online u takiego kredytodawcy, można liczyć na konkretny bonus finansowy lub zmniejszenie wysokości spłaty albo przedłużenia.